Nastavení číselných řad

Změněno dne Čt, 6 Duben, 2023 v 2:33 ODPOLEDNE

V některých situacích může být potřeba upravit formát číselných řad nebo posunout počátek číslování v aplikaci iÚčto. Ačkoli iÚčto nepodporuje více číselných řad, můžete si přizpůsobit číselné řady dle svých potřeb.


Jak upravit formát číselných řad a posunout počátek číslování:


  1. Přejděte do záložky Nastavení.
  2. Přesuňte se na kartu Účetnictví.
  3. Klikněte na odkaz Nastavení číselných řad.
  4. Vyberte období, pro které chcete provést změny, a upravte dle potřeby.
  5. Nezapomeňte Uložit nastavení.

Tato úprava je platná vždy pro jedno účetní období, takže s novým účetním obdobím bude potřeba opět upravit číselné řady.
Více číselných řad:


I když aplikace iÚčto nepodporuje více číselných řad, nabízí možnost využití příplatkového modulu pro evidenci položek podle středisek a zakázek. Toto členění můžete využít k libovolnému účelu, například pro sledování jednotlivých značek a jejich produktů.


Pokud máte aktivní integraci na Shoptet, iDoklad nebo Fakturoid, pak řady budou vždy dvě, tři nebo čtyři - jedna interní řada pro iÚčto a jedna řada vždy pro každou integraci. Tyto řady musí být konzistentní a nelze je měnit v průběhu roku, aby byla zachována konzistence řady.


V iÚčtu jsou číselné řady již přednastaveny, avšak můžete si je přizpůsobit dle svých potřeb, pokud vám přednastavené řady nevyhovují.


Díky flexibilitě aplikace iÚčto můžete jednoduše upravit číselné řady dle svých potřeb a využít příplatkový modul pro další členění položek. I když iÚčto nepodporuje více číselných řad, střediska a zakázky vám umožní sledovat položky podle různých kritérií, což může být užitečné pro efektivnější řízení vaší společnosti. Nezapomeňte, že úpravy číselných řad jsou platné vždy pro jedno účetní období, takže s novým účetním obdobím bude potřeba opět upravit číselné řady.


Podívejte se na další tipy na používání naší aplikace.

Odebírejte náš kanál: https://goo.gl/ZpqcX9
Výuková videa naleznete https://goo.gl/QrJQnN
Pravidelné webináře tady: https://goo.gl/BRS4p9Další články, které by vás mohly zajímat:

Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod
Je požadována verifikace pomocí CAPTCHA.

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit