Započtení faktury

Změněno dne St, 18 Květen, 2022 v 11:46 DOPOLEDNE

Při účtování faktur Vám může nastat situace, kdy od svého dodavatele přijmete fakturu, ale zároveň i Vy jemu fakturu vystavujete. Například Vám firma pronajímá prostory, za které platíte nájem, mezitím té samé firmě Vy zpracováváte účetnictví, za což chcete mít pochopitelně také zaplaceno.


V iÚčtu se tato skutečnost řeší přes virtuální bankovní účet Zápočty.


Jak postupovat:


1. Do iÚčta zadáte klasickým způsobem přijatou i vydanou fakturu, návod zde.


2. Dále si musíte vytvořit virtuální bankovní účet Zápočty stejným způsobem, jako jakýkoliv jiný bankovní účet.3. Přes tento vytvořený účet následně proveďte platby,


a) pokud je částka na přijaté faktuře vyšší než na Vaší faktuře vydané, jste „dlužník“  Vy . Na přijaté faktuře zvolte Zaplatit a do kolonky částka vepište částku, kterou oni dluží Vám, tedy tu z vydané faktury, tím snížíte svůj dluh a zároveň bude zaplacen jejich dluh vůči Vám, jako bankovní účet zvolte již vytvořené Zápočty (v našem příkladě máme vystavenou fakturu na částku 1210,- Kč a přijatou fakturu na částku 2 420,- Kč)b) následně postupujte stejným způsobem ve fakturách vydaných, a to proto, abyste snížili Vaši pohledávku, která je již započtenac) v podstatě nezáleží, kterou z faktur zaplatíte (započtete dříve), důležité je, že na konci musí být virtuální bankovní účet nulový, což zjistíte na Vašem Dashboardu.Vám už pouze zůstane závazek na faktuře přijaté či pohledávka na faktuře Vydané.
Pokud si však nevíte s něčím rady, neváhejte nás kontaktovat.


Podívejte se na další tipy na používání naší aplikace.

Odebírejte náš kanál: https://goo.gl/ZpqcX9
Výuková videa naleznete https://goo.gl/QrJQnN
Pravidelné webináře tady: https://goo.gl/BRS4p9


Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod
Je požadována verifikace pomocí CAPTCHA.

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit