Častý dotaz našich uživatelů je jak účtovat příjmy a poplatky z platební brány. Příjmy z vystavených faktur, které jsou placené skrze platební brány (PayPal, GoPay, PayU a další), nepřicházejí po jedné na bankovní účet, ale jednorázově větší částka, která obsahuje úhrady více faktur.

K přesunu peněz z účtu platební brány na váš bankovní účet dochází po skončení zvoleného zúčtovacího období. Na výpisu dané platební brány jsou rozepsané detaily jednotlivých úhrad faktur, které jsou roztříděné podle platebních metod. Celkový příjem je ale vždy ponížen o poplatky, které si platební brána strhává.

Úhrady faktur můžete spárovat podle tohoto výpisu tak, že v jednom bankovním výdeji spárujete větší počet faktur, které náleží do daného období, a to v částkách bez odečtení poplatků. Celková částka spárovaných zaplacených faktur tak nebude odpovídat s částkou, která vám přišla na účet. Tato částka bude vyšší, protože nebude ponížená o poplatky – viz dále.

Poplatky jsou vyčíslené ve výpisu platební brány a musíte je ručně zadat přes záložku – “Banka výdej” jako uhrazené poplatky. Typ účetní položky – „Poplatky banka“.