Automatické návrhy zaúčtování

Změněno dne Wed, 18 May 2022 v 11:53 AM


Tato funkce umělé inteligence provede strojové porovnání položek dokladu s vašimi již zaúčtovanými doklady a to v návaznosti na subjekt a texty položek. Následně vše vyhodnotí a provede návrh zaúčtování. Strojově navržené položky poznáte podle oranžového ohraničení.


Potom stačí při vystavování faktury vydané vybrat zákazníka (popř. u faktury přijaté dodavatele).


A rázem se vám na faktuře automaticky vyplní povinné údaje jakými jsou Typ účetní položky a Typ DPH.


V posledním kroku stačí doplnit všechny ostatní potřebné údaje, např. datum vystavení, datum splatnosti, bankovní účet, měnu, ale hlavně také kolik čeho a za kolik jste nakoupili či prodali. Nakonec nezapomeňte fakturu uložit.


Návrh zaúčtování položek aktivujete v nastavení zaškrtnutím volby Návrh zaúčtování položek a je v základu nastaven jako aktivní.


Na funkci Automatického návrhu zaúčtování navazuje další funkce využívající umělé inteligence, funkce Automatické zpracování účetních dokladů. Tato funkce zahrnuje nahrání dokladu, následné rozpoznání jeho položek za použití umělé inteligence, přehlednou rekapitulaci pro případné ruční úpravy a následné odeslání vytěžených dat do formuláře příslušného dokladu. Samozřejmostí je také automatické připojení elektronické verze nebo skenu dokladu tak, aby byl vždy bezpečně archivován a snadno k nalezení.


Funkce umělé inteligence jsou budoucností zpracování účetních dokladů a iÚčto je v této oblasti průkopníkem.


Máte zájem o vedení účetnictví nebo daňové evidence? Vyplňte krátký dotazník a rádi vám vypracujeme individuální nezávaznou nabídku.

Potřebujete s něčím pomoci nebo poradit?

Víme, že pro mnohé z vás je hlavním úskalím podnikání následné vedení účetnictví pro e-shop, proto také nabízíme vytvoření metodiky účtování pro jednotlivé firmy, kontrolu vedení účetnictví a přípravu dokumentů pro státní správu a také možnost kompletního vedení účetnictví z naší strany. V případě vašeho zájmu nás tedy neváhejte kontaktovat, obratem se vám ozveme.


Podívejte se na další tipy na používání naší aplikace.

Odebírejte náš kanál: https://goo.gl/ZpqcX9
Výuková videa naleznete https://goo.gl/QrJQnN
Pravidelné webináře tady: https://goo.gl/BRS4p9

Byl tento článek užitečný?

To je skvělé!

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Je ním líto, že jsme vám nepomohli

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu

Dejte nám vědět, jak můžeme tento článek vylepšit!

Vyberte alespoň jeden důvod
Je požadována verifikace pomocí CAPTCHA.

Zpětná vazba odeslána

Oceňujeme vaši snahu a pokusíme se článek opravit