Ve výchozím nastavení a v tarifu Standard se emailové zprávy (např. když posíláte fakturu) odesílají z adresy fakturace@iucto.cz. Pokud chcete zákazníkům odesílat doklady a automaticky vystavené pravidelné fakturace z vaší vlastní emailové adresy, můžete využít funkci pro nastavení vlastního SMTP serveru (server pro odesílání pošty).

Jak na nastavení SMTP serveru:

  • Potřebná funkcionalita je dostupná od tarifu Pokročilý a najdete ji v sekci Nastavení -> Nastavení SMTP serveru.

  • Nejdříve je nutné odškrtnout volbu výchozí nastavení – tedy odesílání z emailové adresy fakturace@iucto.cz. Tímto krokem se zpřístupní volby pro nastavení vlastního SMTP serveru.

Nastaveni SMTP

Varianta A – Nastavení SMTP serveru Google GMail

  • Pokud používáte řešení od společnosti Google, pak stačí jen kliknout na tlačítko Autorizovat. Tento postup platí jak pro Gmail.com, tak pro služby na vlastní doméně Google Workspace (dříve G Suite a Google Apps).

Nastaveni SMTP serveru GMAIL

  • V dalším kroku dostanete na výběr, který účet chcete autorizovat pro odesílání z iÚčta. Pokud nejste v tuto chvíli k žádnému účtu přihlášeni, budete k přihlášení do schránky vyzváni.

  • Následně budete informováni o tom, jaké akce autorizací povolíte, aby iÚčto provádělo. Stačí kliknout na tlačítko Povolit.

  • A je hotovo ? Nyní budou všechny doklady z aplikace odesílány jménem vaší emailové schránky.

Varianta B – Seznam.cz a ostatní emailové schránky

  • Pokud používáte schránku u Seznam.cz, pak stačí jen vyplnit jméno, které se zobrazí příjemci, emailovou adresu vaší schránky a heslo. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Uložit. Pro ověření, že vše funguje doporučujeme kliknout na tlačítko Uložit a test.

Nastavení SMTP serveru seznam.cz

  • V případě, že využíváte jakékoli jiné řešení pro odesílání pošty, je potřeba vyplnit kromě emailové adresy a hesla také adresu SMTP serveru, typ ověření, typ šifrování a port. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko Uložit. Pro ověření, že vše funguje doporučujeme kliknout na tlačítko Uložit a test.

Nastavení SMTP serveru seznam.cz údaje

  • A je hotovo ? Nyní budou všechny doklady z aplikace odesílány jménem vaší emailové schránky. Pokud jste klikli na „Uložit a test“, najdete ve vaší schránce testovací zprávu, abyste mohli ověřit, že vše funguje, jak má.

Potřebujete s něčím pomoci nebo poradit?

Víme, že pro mnohé z vás je hlavním úskalím podnikání následné vedení účetnictví pro e-shop, proto také nabízíme vytvoření metodiky účtování pro jednotlivé firmy, kontrolu vedení účetnictví a přípravu dokumentů pro státní správu a také možnost kompletního vedení účetnictví z naší strany. V případě vašeho zájmu nás tedy neváhejte kontaktovat, obratem se vám ozveme.


Podívejte se na další tipy na používání naší aplikace.

Odebírejte náš kanál: https://goo.gl/ZpqcX9
Výuková videa naleznete https://goo.gl/QrJQnN
Pravidelné webináře tady: https://goo.gl/BRS4p9